Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE
FALSE
TRUE
HIDE_BLOG

Classic Header

{fbt_classic_header}

Top Ad

Son haberlerimiz:

latest

Ahşap mutfak tezgahı hakkında en çok merak edilenler

Evlerinde ahşap mutfak tezgahı bulunan ev sahipleri bu yazıyı okuduklarında kendi yaşadıkları diyalogları anımsayacaktır. Zira ahşap mutfak...

Evlerinde ahşap mutfak tezgahı bulunan ev sahipleri bu yazıyı okuduklarında kendi yaşadıkları diyalogları anımsayacaktır. Zira ahşap mutfak tezgahı ile bir deneyimi olmamış misafirler genellikle bu tezgah türünün bakımı, temizlenmesi, kullanımı ve sağlamlığı gibi birçok konuda sorular yöneltmektedir.

Bu soruların tek sebebi ahşap mutfak tezgahı ile deneyime sahip olmamaları değildir. Bu soruların insanların aklını meşgul etmesi ahşap malzemenin göz alıcı ve şık görünümünün yarattığı bir etkidir. Misafirleriniz bu soruları sorarken bilinçaltlarında aynı tezgaha sahip olma fikri yatmaktadır.

Şimdi gelin ahşap mutfak tezgahı kullananların en çok karşılaştığı soruları, cevaplarıyla birlikte açıklayalım.

Soru: Granit veya mermer mutfaktezgahı yerine neden ahşap malzeme?
Cevap: İlk olarak ahşap mutfak tezgahı oldukça dekoratif. Hem „retro” hem de „modern” bir dekorasyon çizgisi yakalamak ve mutfak dekorasyonunda fark yaratmak için oldukça etkili.
Bununla birlikte son derece kullanışlı ve çok fonksiyonlu.

Soru: Ahşaptezgahın temizliği nasıl oluyor?
Cevap: Promasif meşe özelinde bu soruya cevap vermek gerekirse işimiz oldukça kolay. Zira özel bir yağ uygulanmış olan masif meşe ahşap mutfak tezgahı herhangi bir şekilde leke tutmaz. Kimyasallar içeren deterjanları da üzerinde kurumaya bırakmadığınız taktirde size sorun çıkartmayacaktır. Doğal temizlik ürünleri ya da arap sabunu ile temizleyebilirsiniz.

Soru: Çiziklere ve nemlenmeye karşı ahşap mutfak tezgahının korumasını nasıl sağlıyorsunuz?
Cevap: Promasif ahşap mutfak tezgahı ihtiva ettiği zararsız ve özel koruyucular sayesinde darbe, çizik, delik ve nemlenmeye karşı da hayli dayanıklı bir yapıdadır.

Ve bütün dünyayı ilgilendiren o hassas soru;

Peki bu ahşap mutfak tezgahı için kesilen ağaçlar sizi hiç rahatsız etmiyor mu? Bu tezgahı tercih ederek neden ağaç kesilmesine destek oluyorsunuz?
Cevap: ProMasif ahşap mutfak tezgahı özelinde cevap verilmesi gereken bu kritik sorunun cevabı da aslında oldukça basit. Zira Promasif ahşapmutfaktezgahları üretiminde kullanılan meşe ağaçları FSC (Forest Stewardship Concil) sertifikalı, yenilenebilir doğal kaynaklardan elde edilmektedir.
Yani ProMasif’in tezgah üretiminde kullandığı meşe ağaçları oldukça yaşlıdır ve meşe ağaçları belli bir yaştan sonra etraflarında yetişen genç ağaçların gelişimine engel oldukları için kesilmek durumundadır.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!
Önizle

Hiç yorum yok