Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE
FALSE
TRUE
HIDE_BLOG

Classic Header

{fbt_classic_header}

Top Ad

Son haberlerimiz:

latest

'Bir Zeytin Hasadı Hikayesi' belgeseli yayında

Zeytinyağının ilk hasattan sofraya gelene kadar olan eşsiz serüveni… Bu yıl,  Komili Zeytin Hasatı’nda bir ilk gerçekleşti.  Türkiye’de zey...


Zeytinyağının ilk hasattan sofraya gelene kadar olan eşsiz serüveni…

Bu yıl,  Komili Zeytin Hasatı’nda bir ilk gerçekleşti.  Türkiye’de zeytinyağının en önemli merkezlerinden Ayvalık’ta sektörün güçlü ve lider markası Komili, Geleneksel Hasat Etkinliği ile bu yıl her zamankinden farklı bir projeye imza attı.

142 yıllık uzman zeytinyağı markası Komili, 23. Ayvalık Zeytin Hasadı’nda “Zeytinyağına Takıntılı Şefler” ile Ayvalık’ta bir araya geldi. Türkiye’nin ilk zeytin hasadı belgeseli; “Zeytinyağına Takıntılı Şefler”, iş duayenleri ve sektörün uzman isimlerinin eşsiz aidiyet duygusuyla birleşti. Belgesel; şeflerimiz; Elif Edes Tapan, Danilo Zanna, Fatih Tutak, Ömür Akkor, Somer Sivrioğlu ile hem Ayvalık’a hem de zeytinyağına olan tutkularından her fırsatta bahseden başarılı iş insanları; Muhtar Kent, Şerif Kaynar ve Madra Ailesi’nin rehberliğini sunuyor.

İş insanlarının ve Bunge Gıda Ülke Lideri Turgut Yeğenağa`nın katkılarıyla, benzerini hiçbir yerde izleyemeyeceğiniz bu belgeselde; Ayvalık’ın en eski zeytin üreticilerinden Madra Ailesi, Ayvalık tutkunu Şerif Kaynar ve Muhtar Kent’in çok değerli aktarımları yer alıyor.

Doğanın bize sunmuş olduğu bu değerli altın sıvının, değerli iş insanlarının, şeflerin ve profesyonellerin tecrübeleri ile birleştiği “Bir Zeytin Hasadı Hikayesi” tüm detayları ve etkileyiciliğiyle geleceğe ışık tutuyor. Toplamda 45 dakikalık bir anlatıma sahip olan film, 17 Mart 2021 tarihinden itibaren Komili Zeytinyağı Youtube kanalından izlenebilecek; https://youtu.be/XPL9ylbK0Ro

Zeytinyağının Keyifli Yolcuğuna Tanık Olacaksınız

Ayvalık’ın coğrafi güzelliklerinden, kültürüne, tarihine, dünya zeytinyağı üretimine katkılarına kadar her şeyi, izleyicinin beğenisine sunan belgeselde, hasat zamanının eğlenceli yanlarıyla keyiflenip, birlikte şeflerimizin öğretici tecrübelerinden faydalanıyoruz.

Zeytinyağına Takıntılı Şefler’in, bölgenin eşsiz manzaralarının içinde degüstasyonlar, online workshoplar yaptığı, onların zeytinyağına ve Ayvalık’a dair yorumlarını duyacağınız, festival filmi tadındaki belgesel,  bölgenin ve zeytinyağının tanıtımına katkı sağlıyor. 

Geçmişten geleceğe bir rehber niteliğinde hazırlanan belgesel, farklı bölümlere ayrılarak, ilgilendiğiniz kesitleri izleme imkanı da sunuyor. Degüstasyon, Workshop, Röportajlar, Hasat ve Anıt Ağaç özelinde ayrışan belgesel merak ettiklerinize daha kolay ulaşmanızı sağlıyor. İş duayenleri; Muhtar Kent, Şerif Kaynar ve Madra ailesi üyelerinin söyleşileri için ayrı bir bölüm, Danilo Zanna’nın degüstasyonunu (zeytinyağı tadımı) için ayrı bir bölüm, Anıt Ağaç projesi ile ilgili merak ettikleriniz ve dahası için ayrı bir bölüm, hasat alanındaki keyifli anlar içinse ayrı bir bölüm izleyebileceksiniz.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!
Önizle

Hiç yorum yok