Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE
FALSE
TRUE
HIDE_BLOG

Classic Header

{fbt_classic_header}

Top Ad

Son haberlerimiz:

latest

Vegan menü sunan ilk kebap restoranı

Gelenekselliğe ve yerelliğe verdiği önemle misafirlerine unutulmaz bir lezzet deneyimi yaşatan Köşebaşı, ocakbaşı kültürüne Vegan menüsüyle ...Gelenekselliğe ve yerelliğe verdiği önemle misafirlerine unutulmaz bir lezzet deneyimi yaşatan Köşebaşı, ocakbaşı kültürüne Vegan menüsüyle yepyeni bir heyecan getirdi. 

Adana ve Tarsus mutfak kültürünü, özüne bağlı kalarak modernize eden, yerli ve yabancı lezzet severlerle buluşturan Köşebaşı, Vegan seçenekleriyle gerçek kebap lezzetinden de ödün vermiyor. 

İstanbul’u kebap kültürüyle tanıştıran marka olan Köşebaşı, son dönemde dünyada ve Türkiye’de yükselen bir trend olan vegan beslenme trendini lezzetini, tarifini, orijinalliğini bozmadan menülerine yansıtıyor. Kebap konusundaki uzmanlığıyla Anadolu’nun mutfak kültürünü sürdürülebilir bir yemek anlayışıyla İstanbullularla buluşturan restoran, iklim krizinin de etkisiyle önemi gittikçe artan vegan beslenme konusunda özel reçetelerle hazırlanmış menüler sunuyor.

Köşebaşı’nın mutfak ekibi tarafından özenle hazırlanan menüde enginar, üzümlü ıspanak, söğürme gibi başlangıçlardan Gavurdağı ve Toros salataya, sebzeli pide ve lahmacundan satır kebaba kadar geniş lezzet seçenekleri bulunuyor. Türkiye’deki 10. Şubesini Bodrum Bitez’de açan Köşebaşı, Bitez şubesi de dahil olmak üzere tüm şubelerinde Vegan menü bulunuyor. 

Vegan menü sunan ilk kebap restoranı


Menü Titizlikle Hazırlanıyor

Köşebaşı’nın yerelliği merkezine aldıkları menüleri özel reçetelerle hazırlanıyor. Vegan misafirlerin hassasiyetinin farkında olan Köşebaşı, çapraz bulaşmanın önüne geçmek için tedarik sürecinden hazırlığa, pişirmeden servis edilmeye kadar kullanılan tüm ekipmanları ayrıştırmış durumda. Servis süreçlerinde vegan menü siparişleri diğer tabaklarla birlikte taşınmıyor. Müşteri deneyimini yukarıya taşımak için misafirlerin fikir ve önerileri dinleniyor, mutfaktaki hazırlık süreçleri düzenli olarak denetleniyor.

Doğaya ve İnsana Saygı

Hizmet anlayışında doğanın ritmine uymaya ve mevsimselliğe önem veren Köşebaşı, iyi tarım ve karbon ayak izi konusunda da çalışmalar yürütüyor. Üretim olmadan yemek kültürünün olmayacağının bilincinde olan marka, et ürünlerini aile çiftçiliklerinden tedarik ediyor. Her yıl diktiği ağaçlarla karbon ayak izi etkisini en aza indirmeye çalışıyor. Bu toprakların yemek kültürünü yaşatmayı hedefleyen restoran, yenilikçi yaklaşımlarıyla geleneksel mutfağımızı geleceğe taşımak için çalışıyor.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da!
Önizle

Hiç yorum yok